Fitodar

bylinná parní lázeň


 

Zařízení má dvě základní části

Zařízení na provádění bylinných parních lázní se skládá ze dvou základních částí. První částí je vyvíječ bylinné páry, druhou částí zařízení je vlastní bylinná parní káď. Vyvíječ bylinné páry vzniká za pomocí ohně, vody a speciálních kombinací bylin parokoncentrát, nasycený jedinečnou energií. Tento bylinný parokoncentrát je bezprostředně přiváděn do prostoru dřevěné kádě, kde probíhá vlastní procedura.

 

 

 

Lepší a zdravější než sauna

Klient, který se nachází uvnitř zařízení, má hlavu venku a dýchá atmosférický vzduch. Tato metoda je tedy vhodná pro všechny věkové hranice. Technologie je obrovským plusem pro klienty, kteří nemohou absolvovat klasické potní procedury v saunách různých typů, neboť mnohdy tam nejsou schopni vydržet kvůli teplotě vdechovaného vzduchu, přítomnosti ostatních osob, zdravotnímu postižení, či nedostatku potřebného pocitu soukromí při těchto procedurách.

 

 

 


 

Zázračná bylinná parní káď

Organismus člověka představuje jedinečný samo obnovitelný a samo regulující se systém s ohromnými schopnostmi přizpůsobit se nejrůznějším životním podmínkám. 

Nezbytnými podmínkami pro normální život jsou: 

 • dostatečný pohyb
 • čistá voda a vzduch
 • sluneční svit
 • přirozená strava

Pokud se delší dobu nacházíme ve znečištěném prostředí, začneme konzumovat nadměrné množství bílkovin, cukrů, tuků a soli. Výsledkem je postupné zanášení a následná otrava celého organismu toxickými látkami. Toxiny – jedy – jsou konglomeráty bakteriálních, rostlinných i živočišných komponent, které jsou příčinou disbalancí buněčných, a tedy i orgánových funkcí, a v důsledku i jednou z hlavních příčin mnoha chorob. Lidské tělo se tak pozvolna obaluje toxiny jako pancířem. Člověk postupně slábne a únava, stres a apatie se stávají jeho stálými souputníky. Člověk nerozpoznal, že hlavní příčinou jeho nemocí je zanesení a otrava organismu. Existuje celá škála metod očisty a detoxikace.  Jako jedna z nejpřirozenějších, nejefektivnějších a tisíciletími prověřených se bezesporu jeví bylinná parní káď.
 

 

Jste sprchováni bylinnou parou

Cirkulace páry v kádi je zabezpečena průtokovou metodou, kdy organismus klienta přichází neustále do kontaktu s nově přiváděnou bylinnou parou. Dochází tedy fakticky k tzv. „parnímu sprchování“, kdy je parní kondenzát po kontaktu s pokožkou odváděn z prostoru kádě. Dále dochází k tzv. termoregulačnímu efektu, kdy vlivem rozdílné teploty lidského těla a bylinné páry dochází k celkovému rovnoměrnému pokrytí pokožky mikrokapénkami bylinné páry. Bylinná pára je rozváděna po vnitřním obvodu kádě, a to pomocí měděného prstence, který zajišťuje rovnoměrný rozvod bylinné páry.

 

 

 

 

Ozdravné programy

Desetidenní - komplexní program

Představuje ideální a úplný čistící, detoxikační, regenerační, harmonizační a relaxační ozdravný cyklus. Za 10 dnů lze organismus nejen vyčistit a posílit, ale také znormalizovat funkce nejdůležitějších orgánových okruhů – plíce, játra, ledviny, žaludek, střeva, srdce a cévy. Úplný soubor procedur také velmi blahodárně působí na psychickou stabilitu a vede k nastolení celkové rovnováhy mezi tělem a duchem.

 

Sedmidenní – týdenní program

Je zkrácenou verzí úplného desetidenního cyklu. Lze jej s výhodou aplikovat např. u těch klientů, kteří již dříve absolvovali komplexní desetidenní kúru procedur a chtějí si natrvalo udržet své tělesné zdraví, duševní svěžest a vysokou hladinu životní energie. Každý, komu není lhostejné vlastní zdraví, by měl náš týdenní program absolvovat nejméně 2x do roka nebo 1x týdně.

 

Třídenní – víkendový program

Představuje vhodnou volbu pro ty, kteří chtějí svůj čas od pátečního odpoledne do nedělního večera věnovat svému zdraví (třídenní program však lze samozřejmě absolvovat i během pracovní části týdne). V průběhu tří procedur dochází především k detoxikaci těla, částečné normalizaci orgánových funkcí a stabilizaci psychiky. Je možné se také domluvit na určitých dnech v týdnu (např. úterý, pátek, neděle). Pro úplný a dlouhodobý ozdravný efekt však doporučujeme absolvovat komplexní desetidenní program.
 

Jednodenní – seznamovací program

Je určen hlavně pro klienty, kteří si chtějí vyzkoušet tuto výbornou proceduru a zjistit si další bližší informace. Jednodenní kůra je zaměřena především na očistu a uvolnění organismu klienta. Pro celkovou regeneraci a harmonizaci tělesných i duševních funkcí organismu je však nezbytné absolvovat minimálně týdenní, ale raději komplexní desetidenní program. Doporučujeme také pravidelnou návštěvu 1x týdně pro rodinu. Udělejte něco pro vlastní zdraví a dopřejte si příjemnou relaxaci. Lázeň, masáž, příjemná hudba a přírodní teplo z kachlových kamen.

 

Pravidla a postup

1) Pohovor a výběr bylinné směsi

Vstupní pohovor s klientem, kompletní informace o nabízených službách, kompletní informace o cenových relacích. V závěru vstupního pohovoru klient prohlašuje, že všechny uvedené informace o jeho sděleném zdravotním stavu jsou pravdivé a provedenou proceduru klient absolvuje na vlastní zodpovědnost. Výběr ozdravných programů klientem: po předběžné konsultaci a nabídnutí ozdravných programů je klientem vybrán vhodný program. Po odložení věcí se klient vysprchuje. Po vysprchování v teplé vodě se klient zahalí do připraveného prostěradla a přichází k obsluze Fitodar na změření krevního tlaku.

 

2) Napařování v bylinné parní kádi

Klient se posadí do předem vyhřáté kádě, uzavřou se dvířka a káď se zahalí plachtou. Hlava klienta je mimo parní lázeň. Uvnitř zařízení se klient nachází většinou po dobu 15 – 40 minut. Klient vypije v průběhu procedur připravený bylinkový čaj s medem a ginkgem na posilování imunity. V zařízení dochází k velice efektivní detoxikaci organismu a hlavně k intenzivnímu parnímu sprchování, při kterém s pomocí kondenzace zůstávají na pokožce bylinné esence. Bylinné esence se do organismu dostávají též při speciálním zábalu. Tato cesta vstřebávání je velice rychlá a intenzivní, neboť kůže je naším největším a nejcitlivějším tělesným orgánem. Dochází zde také k významnému přenosu energie bylin.

 
Autotrakční lehátko

Po tomto odpočinku se klient obléká a je mu zkontrolován krevní tlak. Pak přichází k autotrakčnímu lehátku, na kterém probíhá cvičení (trvá 15 min.), kde dochází k uvolnění páteře a kloubů. Výživné látky z bylin se dostávají až do jinak nedostupných částí těla(jako je chrupavka, meziobratlové prostory a kloubní pouzdra, odblokovává a vyrovnává páteř).

Použití:
 • při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému 
 • přetížení žilního oběhu dolních končetin
 • přetížení meziobratlových plotének
 • přetížení kyčelních kloubů
 • přetížení vnitřních orgánů

 

3) Relaxační masáž a dva zábaly

Při prvním zábalu dochází k velice intenzivnímu vstřebávání bylinných látek a esence prostřednictvím pokožky do organismu klienta.Také v průběhu tohoto zábalu klient pije teplý bylinkový čaj na zvýšení imunity, který působí pozitivně na organismus zevnitř. 
Po zábalu následuje (speciální relaxační masáž za použití bylinných olejů a ostatních bylinných doplňků v délce trvání 20 až 45 minut. Klient si zvolí rozsah masáže (částečná záda a chodidle nebo kommplexní masáž).
Po zakončení masáže následuje další odpočinek se zábalem po dobu 20-30 min. V tomto okamžiku klient vstřebává znovu do hloubky esence z olejů.


 

Indikace a kontraindikace

Indikace a použití bylinné parní kádě

1. Prevence chorob a ozdravění organizmu 
 • a) profylaxe mnoha nemocí
 • b) hluboká očista organizmu (probíhá na buněčné úrovni)
 • c) rychlý srůst kostí při starých zlomeninách 
 • d) vyhlazování vrásek (omládnutí)
2. Příprava sportovců před soutěží
 • a) zvýšení svalového tonusu
 • b) zlepšení fyzických ukazatelů organizmu
 • c) relaxace po fyzické zátěži
 • d) zvýšení odolnosti organizmu
3. Snížení hmotnosti pacienta v průběhu procedury
4. Může se též použít jako forma aktivního odpočinku lidí, kteří se starají o své zdraví

 

Kontraindikace (Kdy nepoužívat lázeň?)

Nemoci při kterých není vhodné používat parní bylinnou lázeň:
 • a) různá akutní zánětlivá onemocnění, která jsou doprovázena vysokými horečkami
 • b) infekční onemocnění
 • c) onkologická onemocnění
 • d) epilepsie
 • e) ischemická srdeční choroba
 • f) čerstvý infarkt
 • g) mikózní onemocnění
 • h) pohlavní infekční onemocnění
 • i) AIDS

Ceník

Masáž a Fitodar

(jednotná cena za hodinu a osobu)

800 Kč

 

Ostatní masáže

Thajské masáže

Kraniosakrální masáže

Ajurvédské masáže horkým olejem

 

Recepty 

Zdravé potraviny pro život

Pohanka, Konopí seté, Wheatgrass (mladé listy obilí), Borůvky, Med, Makadámiové ořechy, Listové saláty, Papája, Karambola, Pomeranč, Kapusta, Pampeliška, Grapefruit, Dýňové semeno,Olivy, Tymián, Dobromysl obecná - Oregano, Zázvor, Bazalka, Lněné semeno, Citrón a Limetka, Česnek, Brokolice, Avokádo, Kokosový ořech, Rajče jedlé, Kopřiva dvoudomá, Jablka, Houby

Nezdravé potraviny pro život

 Rafinovaný cukr, mléčné výrobky, tuky, maso, bílé pečivo. 
Přísady poškozující zdraví poškození střev E 220, 221, 222, 223, 224poruchy zažívání E 338, 339, 340, 341, 450, 461, 463, 465, 466, Eiscreme E107 kožní onemocnění E 230, 231, 232 zničení vitaminu B 12 E 200 cholesterol E 320, 321 (žvýkačka Orbit E 320)citlivost nervů E 311, 312 kurděje E 330 je nejnebezpečnější, rakovinotvorný - je obsažen např. v krabím masu, sýru Bonbel, houby v konzervách, rajčata v konzervách. 
Rakovinotvorné přísady E 131, 142, 210, 211, 213, 214, 215, 216, 217, 329 POZOR!! E 123 je silně rakovinotvorný!!! V USA a Rusku zakázán!!!
Pozor na následující přísady především v těchto potravinách:  Mamba E 123, 110-pozor! Medvídci ze želatiny, Harribo-želatina, lentilky, šlehačkový pudink Zotti, rybí prsty Iglo, smetana Kraft, Vanilkový pudink E102, 110, hotové omáčky všeho druhu. Lentilky E110, 120, 131, Plnotučná hořčice Malva - E 102, 110, 211.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace