O roubence


Rodina Saifrova, vás srdečně zve do roubené chaloupky v obci Horní Babákov u Hlinska (Pardubický kraj). Celá obec má pouze 8 chalup a jednu chatku. Pouze tři chalupy jsou obyvavatelné celý rok. Roubenka se nachází na polosamotě v těsném sousedství lesa s nádherným výhledem na Orlické hory v čistém a zdravém ovzduší. Terén je kopcovitý a z větší části zalesnaný s průměrnou nadmořskou výškou 600 m.

Pobyty jsou celoročně vhodné pro turistiku a zvláště v zimě na běžecké lyžování a v létě na sběr hub a lesních plodů. Pobyty jsou zajímavé pro rodiny s dětmi i pro skupiny přátel. Objekt je po celkové rekonstrukci, která proběhla v letech 2003 a 2004 a před rekonstrukcí objekt navštěvovala herecká rodina Kalvova a Tomáš Juřička (hrál mimo jiné v seriálu Sanitka) V roce 2022 byla komplatně vyměněna okna, byl postaven komín v nejstudenější místnosti a dopněna norská kamna. V kuchyni byl vyměněn nábytek, upraven mycí pult, nová lednice a renovovaná stará kredenc. Celá roubenka je nově natřena a štíty jsou zatepleny. Majitelé bydlí nedaleko této roubenky, takže Vám rádi pomohou a poradí, aby Váš pobyt splnil Vaše očekávání pěkné dovolené.

Kde Roubenku naleznete a jak se k ní dostanete?

Varianta A - příjezd od Hlinsko

Cca 5 km od Hlinska směr Mířetice. Silnice je již opravena a můžete jet směr Hlinsko směr vlakové nádraží potom doleva podél polikliniky asi 300 metrů doprava přes železniční přejezd, rovně okolo sila a směr Srní asi 4 km rovně. U zastávky MHD zahnete do prava podél nového žlutého domu a asi po 70 m před dopravní značkou "slepá ulice"  znovu zahnete doprava potom stále rovně cca 1,2 km lesem. Roubenka se nachází při vjezdu do vesničky Horní Babákov, která je označená. Roubenka je hned druhý dům po levé straně. Celá osada má pouze 8 chalup. 

Varianta B - příjezd od Mířetic

Dojedete do obce Srní po pravé straně budete mít autobusovou zastávku, zahnete doleva podél nového žlutého  domu a dále jako trasa A.

Varianta C - přes Holetín   NESJÍZDNÁ !!!

Nedoporučujeme, jede se cca 2 km po velmi špatné cestě plné výmolů a louží. Nejezdit z Holetína na Dolní Babákov, který je vzdálen cca 3,5 km od Horního Babákova lesem, protože narazíte na závory.

Vybavení

Přízemí - vybavená obytná kuchyně

Vybavení: kachlová kamna na dřevo, elektrický sporák, mikrovlnná trouba, lednička, varná konvice, veškeré vybavení pro vaření a stravování cca 10 osob,stůl a 6 židlí, rozkládací gauč, dřez (teplá i studená voda), kuchyňská linka a skříňky na nádobí s pracovní deskou, mycí pult s odpadními koši a rádio.

Přízemí - obytný pokoj

Vybavení - konferneční stolek, 2 nové dvousedadlové rozkládací křesla, pohovka(letiště) pro dvě osoby, nový barevný televizor, skříňka.Vytápění - nová výkonná, norská kamna na dřevo a přímotopný radiátor.

Podkroví - ložnice 1 (výhled do dvora)

Jedna manželská postel, tři samostatné postele, stůl, židle, 3 x noční stolek s lampičkami. Nová satelitní televize s možností připojení na wifi. Vytápění přímotopem. Výhled na dvůr.

Podkroví - ložnice 2 (výhled do přírody)

V podkrovní ložnici jsou umístěny 4 dřevěné borovicové postele (jedna manželská a dvě samostatně), noční stolky, stolek, skříňka na prádlo. Vytápění přímotopy. Výhled na les a hory, směr cesta.

Podkroví - sprchový kout s toaletou

Sprchový kout, toaleta, umyvadlo (teplá i studená voda), zrcadlo, elektrický žebřík na topení, polička se třemi košíky na toaletní potřeby. Před koupelnou je dětská postýlka, kterou je možné přestěhovat dle potřeby. Další dětskou postýlku lze vypůjčit u majitele objektu. Sušák na prádlo. Šatní skříň, dětská vanička.

Toaleta s umyvadlem, schodiště do podkroví roubenky

Toaleta s umyvadlem - (teplá i studená voda) u vchodu do roubenky. Schodiště - dřevěné schodiště do podkroví roubenky.

 

Okolí roubenky

Venkovní posezení - kryté venkovní posezení se stolem a dvěma lavicema. Nové stylové sezení u ohniště, pískoviště, houpačka a prolézačka na stromě. U majitele krytý bazén, možnost využívat i za deště - vždy pouze po dohodě s majitelem. 

Naše roubenka Vám nabízí útulné ubytování na Vysočině. Na stránce levné ubytování patří naše roubenka mezi oblíbené ubytovací zařízení. Pokud se Vám líbí dřevěné chaty k pronájmu, u nás jste srdečně vítáni. Věříme, že se budete cítit jako doma. Těšíme se na

Vás!

STORNOPOPLATKY:

 7 DNŮ 100 %

14 DNŮ 80 %

21 DNŮ 50 %

60 DNŮ 30 %

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace