O roubence


Rodina Saifrova, vás srdečně zve do roubené chaloupky v obci Horní Babákov u Hlinska (Pardubický kraj). Celá obec má pouze 8 chalup a jednu chatku. Pouze dvě chalupy jsou obyvavatelné celý rok. Roubenka se nachází na polosamotě v těsném sousedství lesa s nádherným výhledem na Orlické hory v čistém a zdravém ovzduší. Terén je kopcovitý a z větší části zalesnaný s průměrnou nadmořskou výškou 600 m.

Pobyty jsou celoročně vhodné pro turistiku a zvláště v zimě na běžecké lyžování a v létě na sběr hub a lesních plodů. Pobyty jsou zajímavé pro rodiny s dětmi i pro skupiny přátel. Objekt je po celkové rekonstrukci, která proběhla v letech 2003 a 2004 a před rekonstrukcí objekt navštěvovala herecká rodina Kalvova a Tomáš Juřička (hrál mimo jiné v seriálu Sanitka). Majitelé bydlí nedaleko této roubenky, takže Vám rádi pomohou a poradí, aby Váš pobyt splnil Vaše očekávání pěkné dovolené.

Kde Roubenku naleznete a jak se k ní dostanete?

Varianta A - příjezd od Hlinsko

Cca 6 km od Hlinska směr Mířetice. V Hlinsku se jede okolo vlakového nádraží po pravé straně a po levé straně je nejdříve poliklinika a asi po 150 metrech se zatáčí přes koleje a jede se do obce Srní cca 4 km, kde u autobusové zastávky zahnete doprava okolo nového žlutého domu, který budete mít po levé straně. Cca po 100 m před dopravní značkou "slepá ulice"  znovu zahnete doprava potom stále rovně cca 1,5 km lesem. Roubenka se nachází při vjezdu do vesničky Horní Babákov, která je označená. Roubenka je hned druhý dům po levé straně. Celá osada má pouze 8 chalup. 

Varianta B - příjezd od Mířetic

Dojedete do obce Srní po pravé straně budete mít autobusovou zastávku, zahnete doleva podél nového žlutého  domu a dále jako trasa A.

Varianta C - přes Holetín

Nedoporučujeme, jede se cca 2 km po špatné cestě, nejezdit z Holetína na Dolní Babákov, který je vzdálen cca 3,5 km od Horního Babákova lesem, protože narazíte na závory.

Vybavení

Přízemí - vybavená obytná kuchyně

Vybavení: kachlová kamna na dřevo, elektrický sporák, mikrovlnná trouba, lednička, kávovar, varná konvice, veškeré vybavení pro vaření a stravování cca 10 osob,stůl a 6 židlí, rozkládací gauč, dřez (teplá i studená voda), kuchyňská linka a skříň na nádobí, rádio.

Přízemí - obytný pokoj

Vybavení - konferneční stolek, 2 křesla, pohovka(letiště) pro dvě osoby, barevný televizor (ČT1,ČT2, Prima a Nova), skříňka.Vytápění - nová výkonná kamna na dřevo a přímotopný radiátor.

Podkroví - ložnice 1 (výhled do dvora)

Podkroví - ložnice 2 (výhled do přírody)

V podkrovní ložnici jsou umístěny 4 postele (jedna manželská a dvě samostatně), noční stolky, stolek, křeslo, rádio. Vytápění přímotopy.

Podkroví - sprchový kout s toaletou

Sprchový kout, toaleta, umyvadlo (teplá i studená voda), elektrický žebřík na topení.

Toaleta s umyvadlem, schodiště do podkroví roubenky

Toaleta s umyvadlem - (teplá i studená voda) u vchodu do roubenky. Schodiště - dřevěné schodiště do podkroví roubenky.

 

Okolí roubenky

Venkovní posezení - kryté venkovní posezení se stolem a 6 židlemi. Možnost využívat i za deště. Bazén, okolí roubenky. 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace